Úsporné topné systémy


BOJLER S TEPELNÝM ČERPADLEM

Jak zařízení pracuje?
Ohřívač vody SUNLINE s integrovaným tepelným čerpadlem nasává vnitřní vzduch v domě (sklep, půda, technologická místnost apod.), odebírá z něj tepelnou energii potřebnou k ohřevu teplé vody a vyfukuje ochlazený vzduch (přibližně o 3 °C).
Ohřívače vody SUNLINE s integrovaným tepelným čerpadlem jsou dodávány s nerezovým zásobníkem o objemu 150, 190, 260 resp. 300 litrů, který je izolován polyuretanovou vrstvou pro maximální uchování tepla. Vlastní tepelné čerpadlo je umístěné v horní části zařízení. Při provozu tepelného čerpadla dosahuje teplota vody až 60 °C připravené pro Vaši potřebu.

Široké využití

Ochlazený vzduch produkovaný tepelným čerpadlem může být využitý buď přímo v technologické místnosti, kde je tepelné čerpadlo umístěno, nebo může být veden vzduchotechnickým potrubím do vedlejších skladových prostor, které nejen ochlazuje, ale také vysušuje a zabraňuje tvorbě škodlivých plísní. Ohřívač vody SUNLINE s integrovaným tepelným čerpadlem o objemu 300 litrů může být navíc vybaven tepelným výměníkem (modelové označení N-SDWHP-300–3.6+), který lze napojit na další zdroje tepla, například solární kolektory, krbovou vložku apod.


Program antilegionela

Pro zachování perfektní kvality vody je systém vybaven programem antilegionela. Jedná se o funkci, kdy se automaticky v intervalu jednou za týden ohřeje voda v zásobníku na vysokou teplotu (60 – 70 °C) a tím zabrání tvorbě bakterií.

Moderní ovladač s barevným LED displejem a pokročilými funkcemi

Přehledné ovládání nabízí volbu mezi 3 provozními módy – EKONOMICKÝ (s možností až 3 časovačů), AUTOMATICKÝ a ELEKTRICKÝ OHŘEV. Podrobné nastavení parametrů ohřívače je samozřejmostí.

Jednoduchá instalace

Ohřívače vody SUNLINE s integrovaným tepelným čerpadlem jsou navrženy s ohledem na snadnou manipulaci a montáž. Díky svým kompaktním rozměrům projdou běžnými dveřmi, rychlá instalace bez větších stavebních úprav či snadné nahrazení za vysloužilý ohřívač vody jsou samozřejmostí. Stačí mít k dispozici napojení na potrubí studené a teplé vody, odvod kondenzátu a zdroj 230V/50Hz. 
 
Obchodní katalog - SUNLINE PDF